Фотоальбом №2
В этом альбоме собраны фото бердянских игроков которые в разные года играли в различных командах других городов, республик, стран.
Голубцов Валерий Викторович и Куркотов Виктор Павлович.
Валерий Голубцов и Виктор Куркотов воспитанники бердянской школы футбола «Энергия». Голубцов в сезонах 1965-1972 и 1975-1977 , Куркотов 1966-1971 годах — выступали в команде «Спартак» Ивано-Франковск. Они становились в его составе чемпионами Украины, Голубцов дважды в 1969 и 1972 годах, и Куркотов в 1969 году.
Голубцов Валерий Викторович (родился 07.10.1946 г). Амплуа — полузащитник. В сезонах 1973-1974 гг. выступал в команде СК «Луцк» Луцк.

Игроки «Спартака» Ивано-Франковск, Валерий Голубцов (слева) и Степан Рыбак во время службы в армии.
Куркотов Виктор Павлович (родился 03.07.1948 г). Амплуа — полузащитник.
Сезоны в «Спартаке» Ивано-Франковск.
1967 год.
«Спартак» Івано-Франківськ. — учасник чемпіонату СРСР (клас Б. І зона).
За підсумками сезону команда посіла 12 місце серед 21 команд (40 матчів, 11 перемог, 13 нічиїх, 16 поразок, різниця м’ячів 37-36), Кращий бомбардир команди — Валерій Голубцов — 10 м’ячів.

Команда «Спартак» 1967 года. Голубцов — стоит 4 слева , Куркотов сидит 2 справа.
1969 год.
Івано-франківський «СПАРТАК» — чемпіон Української РСР — 1969р. (переможець класу «Б» /перша зона/ та фінальної частини: 5 матчів, 4 перемоги, 1 нічия, 0 поразок, різниця м»ячів — 9:3). За підсумками сезону команда стала володарем путівки до класу «А» чемпіонату СРСР 1970 р.

Команда «Спартак» 1969 года. Голубцов сидит 2 справа во втором ряд сверху, Куркотов сидит 2 справа в третьем ряду.

Цікавим є те, що позаду команди автобус ЛАЗ (модель ЛАЗ-697М «Турист»), що в тому сезоні став клубним автобусом (вперше в історії команди) , який в наступному «служив» команді аж до середини 80-х. Світлина зроблена у Богородчанах, напередодні старту фінальних змагань сезону 1969р., де команда проводила свої завершальні збори напередодні історичної події в іі історії.)

Медаль чемпіона Української РСР з футболу 1969 року.

Команда «Спартак» Ивано-Франковск 1969 год. Голубцов сидит крайний слева, Куркотов сидит третий справа.

Програма матчу 15 туру в Жовтих Водах, в якому зустрічались місцевий «Авангард» та івано-франківський «Спартак». Гра завершилась у нічию (1:1). Івано-франківці після звітної гри очолили турнірну таблицю, на чолі якої й завершили для себе першу частину чемпіонату 1969р.)
1971 год.

Команда «Спартак» Ивано-Франковск на сборах в г.Чоп — 1971 год. Голубцов крайний слева сидит, Куркотов сидит четвертый справа.

Программка с товарищеского матча «Спартак» Ивано-Франковск — «Динамо» Киев — 3:2. В составе «Спартака» — Валерий Голубцов.
1972 год.
Спартак (Івано-Франківськ) після матчу в Сімферополі. 25.11.1972 року

Валерий Голубцов — стоит пятый слева.
За три тури до завершення чемпіонату СРСР серед команд другої ліги І зони, 20 жовтня на своєму стадіоні «Спартак» зіграв унічию з тернопільським «Будівельником». Тоді команда втретє виборола звання чемпіона УРСР. Це дало прикарпатцям право на участь у перехідних матчах за одну з путівок до першої ліги. «Спартаку» довелося грати з ризькою «Даугавою».
«Немов, це відбувалось зовсім недавно, такі матчі забути неможливо, вони закарбовуються на все життя, — згадує франківець Степан Рибак, який у сезоні 1972 року зіграв усі матчі в складі «Спартака». — Після перемоги у чемпіонаті ми вирушили до Алушти — готуватися до стикових ігор, які мали відбутись у Сімферополі. Саме там дізнались ім’я суперника».
Перший матч, який відбувся 22 листопада, франківці програли. За словами Степана Рибака, сказалася відсутність ігрової практики, адже майже три тижні команда лише тренувалась. Натомість «Даугава» весь цей час боролася за право участі у стикових матчах на турнірі в Сочі, тому мала ігровий тонус.
«До того ж, рижани забили нам випадковий м’яч, скориставшись помилкою Богдана Горичка у захисті, — каже Рибак. — Потім була триденна перерва. Ми всі жили в одному готелі. Було помітно, що рижани ставилися якось трохи зверхньо, певно, вважали, що путівку в першу лігу вони вже завоювали. Жили з нами й арбітри. Навіть чув від них таке, що переможець для них уже відомий і це команда зі столиці Латвії. Але ми трагедії з першого матчу не робили, все одно була якась впевненість, що маємо повернутись додому з перемогою».
Протокол другого матчу
25 листопада 1972 року. Другий матч за путівку до першої ліги чемпіонату СРСР. Сімферополь. Стадіон «Локомотив». 2 500 глядачів.
«Даугава» Рига — «Спартак» Івано-Франківськ — 1:3.
Арбітр – Лук’янов.
«Спартак»: Белей, Павліський, Кобичек, Горичок, Бойко, Голубцов, Рибак, Дирів, Чопей, Мартиненко, Аністратов.
«Даугава»: Лайзан, Бешкарєв, Залітіс, Фаєвцев, А.Іванов, Лієпіньш, Рацин, Кондратенко, Босий, Кузнєцов (В. Іванов, 46), Сидоренко.
«Так, а потім ми виграли 3:1, — згадує Степан Рибак. — Слід віддати належне нашому головному тренерові Віктору Лукашенку. У другому матчі він зробив лише одну заміну, ввівши у склад Ігоря Диріва. Погода була прохолодна, під час матчу пішов сильний дощ. Цікаво, що ми вийшли на гру в смугастій жовто-синій формі, яку нам подарували у Румунії. Інший комплект був непридатний, біла форма після першого матчу забруднилася, а попрати її в Сімферополі не було де. У жовто-синій грали вперше, раніше нам категорично забороняли.
Ми володіли ігровою ініціативою з самого початку матчу. Перший м’яч вдалося забити на 31-й хвилині. Ігор Дирів відкрився на правому фланзі, я зробив йому передачу між двома захисниками, він перевів на Валерія Голубцова і той замкнув одним дотиком.

Команда «Спартак» — чемпионы Украины 1972 года. Валерий Голубцов — стоит четвертый слева.
Але на початку другого тайму рижанин Залітіс зміг забити Тарасу Белею після розіграшу кутового.
Саме в цей момент команда проявила бійцівський характер. Результат не забарився. Спочатку на 70-й хвилині московський арбітр Іван Лук’янов не зараховує «чистий» м’яч у ворота рижан, який забив Степан Чопей. Та через дві хвилини йому нічого не лишається, як зафіксувати взяття воріт після удару Петра Кобичека. Ми продовжували атакувати. За дві хвилини до завершення основного часу Валерій Голубцов забиває ще — 3:1».
Назавтра спартаківці літаком повернулися до Франківська. В аеропорту команду зустрічав натовп вболівальників. Від трапу гравців несли на руках…

1972…Команда Спартак Івано-Франківськ — чемпіон УРСР 1972 року. Голубцов В. — стоит второй слева во втором ряду.
«Атмосфера була неймовірною! — каже Степан Рибак. — Зі мною стався кумедний епізод. У Сімферополі я купив додому дефіцит — кілька кілограмів апельсинів. І з літака вийшов з авоською апельсинів в руках. А от уже у приміщенні аеропорту в мене в руках залишились тільки ручки від тої авоськи».
Через два дні в обкомі на Грюнвальдській «Спартаку» влаштували урочистий прийом. Кожен гравець отримав радіоприймач, а через місяць — премію, 150 рублів.
1975 год.

«Спартак» Ивано-Франковск 1975 года. Голубцов Валерий — крайний слева в третьем ряду сверху.

Программка матча «Спартак» Ив.-Франковск — «Торпедо» Кутаиси 1975 года, чемпионат СССР первая лига. В.Голубцов в составе «Спартака».
1976 год.

Программка с матча первенства СССР первая лига 1976 года. «Спартак» Ив.-Франковск — «Пахтакор» Ташкент. В.Голубцов в составе «Спартака».
Информация была использована с интернет ресурсов:
http://footballfacts.ru/, http: //imp.if.ua/, http://report.if.ua/, https://football.ua, https://www.facebook.com/St.veterany/.
Яншин Виктор.
В команде «Колгоспник» Мелитополь.

Виктор Яншин сидит в среднем ряду четвертый справа, рядом (третий справа) сидит Вуль Григорий Семёнович — в будущем тренер «Металлург» Запорожье, второй справа сидит Тодоров Евгений Семенович — бердянский футболист (вратарь) .

Виктор Яншин стоит второй справа.

Виктор Яншин в нижнем ряду третий слева.

Виктор Яншин крайний слева.

Виктор Яншин третий слева в среднем ряду.

Виктор Яншин.

Виктор Яншин.

Виктор Яншин стоит слева.
Щербина Валерий.

Сборная ЦС «Авангард». Ужгород 1976 год.
Стоят слева на право: Ю.Сабо, Бондаренко, А.Пасулько, Сергей Лысенко, Юрий Жуков, И.Ледней, Леонид Буметко, Щербина Валерий (Бердянск), Василий Варецкий, Сусликов Владимир (Бердянск), Юрий Газа, Гордиенко Александр (Бердянск), В.Пелак, Загреба, А.Юрченко, В.Майор.
Сидят слева на право: В.Мамушкин, Александр Степаненко, Ю.Ильченко, Новицкий Владимир (Бердянск).

«Мелиоратор» Каховка 1991 год. Чемпионы Херсонской области 1991 г.
Финалист Кубка Херсонской области имени Героя Советского Союза Александра Ладычука.
Стоят слева на право: Дитятьев Алексей, Зинкевич Сергей, Чечин В., Дробыш А., Васильев И., Мась С., Повх Юрий, Дягтерев С., Спиридонов Владимир Михайлович — тренер, Пасичниченко Юрий.
Сидят слева на право: Рассошик В., …, Цыбатый Игорь, Щербина Валерий (Бердянск), Исаев Владимир (Бердянск), Радаев Валентин (Бердянск), Киданов В., Михальченко Валерий, Стецюк Юрий.